Сместување

  1. Home
  2. Сместување

Опции за сместување

Ви препорачуваме 3 опции за хотелско сместување кои се наоѓаат најблиску до настанот.
Ве молиме забележете дека резервацијата во хотелите може да се направи само преку нивната интернет страна
или контактирајќи директно со нив, наместо преку booking.com

Хотел Изгрев Струга
*****

Сместен на брегот на Охридското Езеро и со понудата на отворени и затворени базени, Хотелот Изгрев Спа и Аква Парк се наоѓа во Струга. Обезбеден е бесплатен аква парк, како и бесплатен пристап до WiFi мрежа. Достапен е и приватен паркинг во рамки на хотелот, кој е исто така бесплатен.

Сите соби се климатизирани и во секоја од нив има балкон и телевизор со рамен екран. Приватните купатила се опремени со када или туш кабина и фен за коса. Може да уживате во погледот кон езерото од Вашата соба. Некои единици имаат камин, приватен базен и сеф.

Хотел Макпетрол Струга
****

Со бесплатна WiFi мрежа и игралиште, Хотелот Макпетрол Струга нуди сместување во Струга, што е на само 12.9 км оддалеченост од Охрид. Хотелот има сончева тераса и поглед на езерото, и гостите може да уживаат во оброк послужен во ресторанот. Обезбеден е бесплатен приватен паркинг во рамки на хотелот.

Собите имаат приватно купатило.

Најблизок аеродром е Охридскиот аеродром, кој се оддалечен 9.7 км од Хотелот Макпетрол Струга.

Хотел Бисер Струга
***

Хотелот Бисер е сместен во Струга, на 100 м од Манастирот во Калишта и има приватна плажа. Со 24-часовна отворена рецепција, овој простор пречекува и гости во ресторанот и детското игралиште. Гостите може да ја користат терасата.

Континентален доручек се служи секојдневно во просториите на хотелот. Гостите имаат пристап до бесплатна WiFi мрежа или може да го користат деловниот простор.

Црквата Свети Ѓорѓи се наоѓа на 4.1 км од хотелот, додека Природниот музеј е оддалечен 5 км.